sobota, 25 lutego 2017

Podsumowanie zarobków w styczniu 2017

Przekonałam się, że zbierając środki na prywatną emeryturę, jeśli w dodatku nie są to wielkie kwoty, trzeba postawić na systematyczność i czas. O ile oczywiście zdrowie i wiek na to pozwalają ;) Ponieważ jednak wspomniane filary nie są zbyt sexi, tzn. nie wywołują dreszczyku emocji, nie palą zmysłów jak kierowcy F1 opony na torze w Monako, o motywację do takiego ciułania należy zadbać samemu. A jak?
Mnie pomaga spojrzenie wstecz i robienie comiesięcznych zestawień podsumowujących te małe kwoty w nieco większe sumki.

A zatem, by cel mój nie zniknął mi z oczu a wprost przeciwnie – wzrosła ku niemu motywacja, poniżej zestawienie moich styczniowych wypłat z dorabiania poprzez płatne ankiety w internecie.

panel Ibis = 32 zł
panel Toluna (tutaj się zarejestrujesz) = 70 zł
panel Opinie (tutaj się zarejestrujesz) = 52 zł
panel CenneOpinie = 50 zł
panel Qassa = 50 zł
panel GTM = 60 zł

Razem = 314 zł

Wszystkie wymienione kwoty otrzymałam jako przelewy.

W styczniu nie zawiodły moje polecane programy – Toluna i Opinie.pl. Było też jednak trochę „strzałów”, które szybko zapewne się nie powtórzą, np. Qassa, z racji takiego a nie innego mojego sposobu korzystania z tego serwisu.

A wracają do łącznej kwoty 314 zł Czy to dużo czy to mało? Czy było warto przeznaczać czas na wypełnianie ankiet, czy nie? Ja odpowiadając na to zagadnienie stosuję inną „optykę”, a mianowicie, czy jest różnica między mieć a nie mieć 314 zł?
Dla mnie jest :)

A czas spędzony na udziale w panelach badawczych mogłabym pewnie przeznaczyć na naukę (np. czegoś specjalistycznego, jak programowanie lub inwestowania na forex), planowanie genialnego biznesu lub bezowocne dryfowanie po falach tego, co akurat popularne w internecie. 

Znając jednak swoje mocne i słabe strony, ten ostatni scenariusz byłby zapewne najbardziej prawdopodobny :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Masz stronę www? Prowadzisz bloga? Zarejestruj witrynę w TradeTracker i odbierz bonus 15 PLN na start!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 komentarze:

 1. Całkiem ładna suma, ale interesuje mnie jak się z tego dochodu potem rozliczyć, czy jest jakiś PIT? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję:) O ile się orientuję, zależy to od uzyskiwanych kwot i/lub panelu, z którego się korzysta. Niektóre panele odprowadzają zryczałtowany podatek a uczestnicy nie muszą się w żaden sposób rozliczać z urzędem skarbowym (panel nie wysyła uczestnikom PIT-ów za poprzedni rok). Inne, przy każdej zlecanej wypłacie informują, np. że "płatnicy dokonujący wypłat z tytułu umów zlecenia do 200 zł nie mają obowiązku wystawiania po zakończeniu roku PIT-11 (art. 42 ust. 2 pkt 1 updof). Wynika to z faktu, że umów zlecenia do 200 zł nie wykazuje się w zeznaniu rocznym PIT-37". Ale już w sytuacji, gdy kwota Twoich wypłat z takiego panelu przekroczy 200 zł, możesz spodziewać się otrzymania PIT-11.

  Jaki jest w danym panelu model rozliczeń można zawsze doczytać w regulaminach lub FAQ i uczciwie dorabiać na wypełnianiu ankiet :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się z ciekawość czy oszacowałeś ile średnio musisz poświęcić czasu na zarobienie np 10 zł. Cieszy mnie fakt że ludzie nie tylko narzekają ze ZUS upadnie albo ze emerytury są słabe, ale biorą sprawy w swoje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minimalna stawka godzinowa przy umowie zlecenia od stycznia 2017 r. to 13 zł (brutto).
   Moje dorabianie na wypełnianiu ankiet nie wytrzymuję z powyższym żadnego porównania i okrutnie - bo bezemocjonalnie - odziera je np. z projekcji o utrzymywaniu się z takiego sposobu zarobkowania. Zarobienie 10 zł (netto) zajmuje mi o wiele więcej czasu niż 1 godzinę pracy. Przynajmniej na razie, bo wierzę, że potrafię się w tej materii doskonalić! :D

   Z tego też powodu wypełnianie płatnych traktuję jako dorabianie. Cieszę się z każdej pozyskanej złotówki, próbuję optymalizować ten proces a z drugiej strony uważam, aby zachować proporcje czasowe wobec innych dziedzin mojego życia :)

   A jaki wynik czasowy na dorobienie 10 zł zadowoliłby Ciebie?

   Usuń

Wpisz komentarz...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...